Laboratorijski tehničar

Brčko distrikt, Bosna i Hercegovina

Ovaj posao nije javno dostupan (Interna upotreba). Samo osobe sa izravnim linkom mogu se prijaviti.

STUDEN-AGRANA Rafinerija šećera je jedina rafinerija šećera u Bosni i Hercegovini. Od 2006. godine prerađuje sirovi šećer od šećerne trske u visokokvalitetni bijeli kristalni šećer. Zbog povećanog obima poslovnih aktivnosti otvaramo konkurs za stručnu, odgovornu i motivisanu osobu za radno mjesto u Brčkom na poziciji "Laboratorijski tehničar". Ukoliko želite postati dio uspješnog tima, a ispunjavate navedene uslove, pozivamo vas da se prijavite.

LABORATORIJSKI TEHNIČAR

 Opis poslova:

  • Uzima, skladišti i čuva uzorke u skladu sa važećim radnim uputstvima;
  • Uzima, priprema i analizira uzorke u skladu sa važećim planovima uzimanja uzoraka i planovima kontrola i LM;
  • Poznavanje graničnih vrijednosti parametara kvaliteta prema planovima uzimanja uzoraka-planovima kontrole i usvojenim specifikacijama;
  • Kontroliše kvalitet sirovina i proizvoda prema zahtjevima za vanredne laboratorijske analize, zahtjevima za ispitivanje probnih uzoraka i sl.;
  • Odgovara za tačnost i pouzdanost rezultata analize;
  • Vrši kontrolu funkcionisanja i provjeru (kalibrisanje) svih uređaja i aparata u laboratoriji (vage, termometre, optički laboratorijski instrumenti);
  • Poštuje i sprovodi dobre laboratorijske prakse (optimalno korištenje svih resursa, provjera i kontrola opreme i pribora neophodna za rad i sl.).

Uslovi:

  • Stručna sprema: SSS (hemijski tehničar, hemijski laborant, prehrambeni tehničar i sl.);
  • Radno iskustvo: poželjno, ali nije neophodno;
  • Poznavanje rada na računaru: (MS office, internet).

Šta nudimo:

  • Mogućnost profesionalnog usavršavanja i napredovanja;
  • Rad u dinamičnom okruženju.

Poruka:

Rok za slanje prijava je 16.09.2023. godine. Biće kontaktirani samo oni kandidati koji budu ušli u uži izbor.

Opis posla

Lične informacije
Profesionalne informacije